Forums
بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forums (http://www.hunter-airgun.ir)
+-- انجمن: تفنگهای ساچمه زنی و گلوله زنی (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- انجمن: مطالب علمی درمورد تفنگهای ساچمه زنی و گلوله زنی (/forumdisplay.php?fid=60)
+--- موضوع: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور (/showthread.php?tid=44)

صفحه‌ها: 1 2

بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - ایمان - 11-10-2011 01:25 AM

دوستان در این زمینه هم بحث بسیار داغی است چون برد موثر در حیطه دقت است

نظرشما چیست؟

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - hunter50 - 11-12-2011 11:51 AM

سریع ترین گلوله زنی(سرعت خروجی مرمی)منبع سایتimpactguns.com
همیشه بین دارندگان کالیبرهای گلوله زنی اختلاف وجود دارد که کدام کالیبر سریع ترین است جدول زیر بر پایه تحقیق علمی این ابهام را برطرف می کند همان طور که مشاهده می شود کالیبر 7 مگنوم اولین و بالاترین سرعت را به خود اختصاص داده است(البته دلیل اصلی این سرعت مگنوم بودن فشنگ های آن و پودر باروت بیشتر می باشد) ولی در کالیبرهای غیر مگنوم 06-30 بالاترین می باشد و حتی همپای یک فشنگ مگنوم حرکت می نماید ، رتبه 270 وینچستر هم بسیار چشمگیر است ضمنا کالیبرهای کم سرعت تر مثل 8 و موزر در این تست شرکت نداشتند. منبع سایتimpactguns.com

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - ایمان - 11-12-2011 06:54 PM

پس به نطر شما کدام کشور در گلوله زنی سلیقه شما است و چرا؟

بنده امریکا را دوست دارم و تاکید میکنم در گلوله زنیHb

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - pasha - 11-12-2011 08:47 PM

بنده هم با جناب هادی موافقم
من با 270 مگنوم کار کردم درست است که تفنگ دقیق و دورزنی است ولی بعداز چند شلیک دقتش پایین میاد
البته باید به این مساله هم توجه کرد که 270 شکاریست و برای تعداد شات های بالا نیست . یکی یا دو تا تیر جهت زدن شکار .
اما این افت دقت را با تفنگ گلوله زن وینچستر امتحان کردم اصلا اینطور نبوده . واقعا از کار انداختن این تفنگ عجیب بود . با 270 که به شکم شکار برخورد می کرد فقط مته میکرد و میرفت ولی وینچستر در جا می افتاد . مشکل وینچستر گران بودن فشنگش است که ما بیجهت چند 10 تا از فشنگهاشو درون عروسی انداخته ایم که حالا دیگه گیرمون نمیاد .

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - hunter50 - 11-12-2011 09:35 PM

هادی جان من هم 100% آمریکا رو ترجیح میدم ولی نه با قیمتهای تو ایران.کیفیت سلاح آمریکائی واقعا یک چیز دیگه است.

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - ایمان - 11-12-2011 11:58 PM

بچه ها راجب تفنگهای کریکو و مکنز چیزی میدانید

من با مارتین و مگنوم 7 تیر زدم ولی نظر خاصی راجب دقت ندارم ولی برد مگنوم 7 بی نظیره ولی دقت ....

نظر دوستان چیه ؟Ura1

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - pasha - 11-13-2011 11:44 PM

یکی از دوستام یه خفیف تریکو آلمان 6 خان داره اوردش پیش من و دوربین براش گذاشتم با 5 6 تا فشنگ تنظیمش کردم . درفاصله 100 متری عالی میزد دقت واقعا درجه یک ولی در فاصله 200 متری چندتا شات داشتیم که تماما گلوله هاش به سمت پایین کله میکرد و افت گلوله زیادی داشت . دوربین و برداشتم دیدم که درست شد . مشکل از پایه دوربین بود که خیلی بلند بود با کوتاه کردن پایه مشکلش تا 90درصد درست شد .
ولی خدایی دقتش عالی بود تیر روتیر میشد بزنی

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - ایمان - 11-14-2011 12:26 AM

بالای 100 متر انرزی چندانی برای شکار بزرگ ندارد

بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و بهترین از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - yashar - 11-16-2013 09:03 PM

درود بر همه عزیزان
چندین سال هست که به صورت حرفه ای شکار می کنم و  علاقه شدیدی به اسلحه و مهمات دارم.
اسلحه دولول دارم و خیلی دلم میخواست میتونستم یه اسلحه گلوله زنی خوب هم داشته باشم (ولی حیف ...)
من نظر بنده بهترین اسلحه M107A1 هست و کالیبر مرود علاقه و فکر میکنم کالیبر بسیار دقیق در حال حاظر 416. باشه.

متاسفانه جدول بالستیکی اون رو نتونستم اینجا قرار بدم. می تونید به آدرس زیر مراجعه و مطالب رو مطالعه کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بهترین تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و از لحاظ برد کدام تفنگها و ساخت کدام کشور - Majid - 11-17-2013 12:11 AM

ياشار جان مگه ميخواي تانك شكار كني كه M107A1 رو دوست داري؟
كاليبر 416 كاليبر دقيقي تو فاصله دور هست ولي كارايي كاليبر 50 رو نداره.چون كاليبر 50 با مرمي آنتي متريال جليقه و زره رو رد ميكنه با تخريب خفن