Forums
مقایسه چندpcp - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forums (http://www.hunter-airgun.ir)
+-- انجمن: تفنگ بادی و گازی Air & CO2 Gun (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: مقایسه (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- موضوع: مقایسه چندpcp (/showthread.php?tid=340)

صفحه‌ها: 1 2 3

مقایسه چندpcp - 1122iman - 02-17-2012 08:51 PM

سلام
دوستان میخواستم این چند pcp رو فقط ازلحاظ دقت و بعد از لحاظ قدرت با هم مقایسه کنید . خواهش میکنم مسائل دیگه مثل کیفیت و..... را مطرح نکنید. متشکرم
1 گانپاور sss
2 سوماترا 2500
3 اوانیکس ar6
4 اوانیکس مانستر
5 هاتسان BT65

RE: مفایسه چندpcp - sniper - 02-18-2012 04:32 PM

سلام دوست عزیز .

دقت PCP ها خیلی نزدیک به هم هست .همونطور که میبینید اشخاصی هستند که مثلا با تفنگ سوماترا 2500 گروپ چند سانت در 100متر میگیرند در صورتی که شاید شخص دیگری نتونه این گروپ رو بگیره .منظور بنده این هست که PCP ها بخاطر نداشتن لگد عموما دقیق هستند و دقتگیری بیشتراز خود تفنگ برمیگیرده به شخص تیرانداز و تجهیزاتی که استفاده میکنه مثل دوربین /ساچمه / گیره و ...شما اگر بتونید سرعت ساچمه رو بین 250 تا 300 m/s نگه دارید دقتهای بهتری هم میگیرید .

ولی در نگاه کلی به PCP های قدرتمند اول تکتیرها بالاترین دقت رو دارند و بعد از اون اونهایی که حجم کپسول بیشتری دارند .البته حجم کپسول بالاتر در 2و3 شلیک خودش رو نشون نمیده ولی در 10 شلیک تفاوت میکنه .

در مورد قدرت گانپاورSSS و سوماترا 500 و Ar6 نزدیک به هم هستند و تفاوت تا 10ژول قدرت هیچ تغییری در فرایند تیراندازی و شکار نداره و امکان نداره هدفی رو با تفنگ 10ژول بیشتر بزنید که با 10ژول کمتر نزنید .لذا باز حساسیت در این مورد بی-دلیلیه و بهتره تمرکز خودتون رو بگذارید روی علاقه به شکل و قابلیتهای دیگر سلاح مثل تنظیم قدرت یا خوشدستی و پراتیک بودن .

2مدل آخری که ذکر کردید : bt65 و مانستر از نظر قدرت در کلاس PCP های متوسط رو به بالا هستند و دقت مانستر قطعا بهتر هست چون شلیکها یکنواختتره .

نظر بنده راجع به انتخاب این مدلها در صورتی که جنبه مالی اونرو در نظر نگیرم مدلی هست که با اون راحتتر بتونم تیراندازی کنم و در شرایط شکار و تیراندازی پراتیک عمل کنه .بدرود

RE: مفایسه چندpcp - 1122iman - 02-19-2012 12:12 AM

مرسی از راهنمایی شما

RE: مفایسه چندpcp - M.I.S - 02-19-2012 02:45 PM

به نظر بنده :

گان پاور : قدرت خوبی دارد - دقتش عالی هست - سبک هست - ولی تک تیر هست که نقطه ضعف بزرگی هست

سوماترا 2500 : قدرتمند هست - دقتش عالی است - لوله فوق العاده خوب و حرفه ای دارد - قابلیت تنظیم قدرت دارد که بسیار کارآمد هست - بخاطر مخزن 500 سی سی تعداد شات زیادی دارد - سریع مسلح میشود - زیباست و کمی جلوش سنگینه ولی برای بنده ایجاد مشکل نمیکنه و به نظر من بهترین PCP‌ دنیاست و برای من ارزشی بیشتر از یک سلاح دارد

AR6 : قدرت خوبی دارد - دقتش عالیه - نسبتا سبک و بیشتر خوش دست است - بخاطر نحوه مسلح شدن سرعت تیراندازی خوبی دارد - تعداد شات کمی دارد و باد رو به واسطه شلیک از داخل خشاب کمی هدر میدهد

اوانیکس مانستر : قدرت متوسطی دارد - دقتش عالیه - خوشگل و خوش دست هست - مخزن بزرگی دارد 800-900 سی سی ولی بالانس تفنگ رو دچار مشکل نکرده - تعداد شات زیادی دارد

هاتسان BT65 : قدرت متوسطی دارد - دقتش خوبه - کمی سنگین هست - تعداد شات نسبتا خوبی دارد ( حدود 45 شلیک کارامد) - نسبت به بقیه قیمتش پایین و مناسب یک تفنگ PCP هست

و اما در اینجا به ندای دل گوش دادن زیباتر و فراتر از هر چیزیست

RE: مفایسه چندpcp - craftsman - 02-19-2012 04:42 PM

چطور تك تير بودن جزو ايرادات نقاط ضعف محسوب ميشه؟؟در صورتي كه در كاتالوگ بعضي از پي سي پيها همين تك تير بودن رو بعنوان يه آپشن اضافه در نظر ميگيرن؟بنظر من وقتي به يه كبوتر از بين يك گله شليك ميشه بعيد ميدونم بقيه كبوترها سرجاشون باشن كه فرصت براي شليك دوم پيش بياد
ارفورس كندور(نميدونم ارتباطش با گان پاور كندور چي هست)اگه اون كليپهايي كه ازش ديديم واقعي باشه كه تو صد متري دقيقا روي بعلاوه رتيكل رو ميزد فكر نميكنم چيزي بتونه باهاش رقابت كنه قدرتشم بيش از 60 پوند بر فوت اعلام شده و به راحتي قابل تيون و افزايش هم هست

RE: مفایسه چندpcp - M.I.S - 02-20-2012 11:13 AM

(02-19-2012 04:42 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چطور تك تير بودن جزو ايرادات نقاط ضعف محسوب ميشه؟؟در صورتي كه در كاتالوگ بعضي از پي سي پيها همين تك تير بودن رو بعنوان يه آپشن اضافه در نظر ميگيرن؟بنظر من وقتي به يه كبوتر از بين يك گله شليك ميشه بعيد ميدونم بقيه كبوترها سرجاشون باشن كه فرصت براي شليك دوم پيش بياد
ارفورس كندور(نميدونم ارتباطش با گان پاور كندور چي هست)اگه اون كليپهايي كه ازش ديديم واقعي باشه كه تو صد متري دقيقا روي بعلاوه رتيكل رو ميزد فكر نميكنم چيزي بتونه باهاش رقابت كنه قدرتشم بيش از 60 پوند بر فوت اعلام شده و به راحتي قابل تيون و افزايش هم هست

جاوید عزیز ممنون از نظرت ولی چند تا نکته در مورد پست شما عرض میکنم :

1. وقتی تک تیر بودن کندور ایراد محسوب میشه این به این معنی هست که خشاب خور بودن اون بهتر از تک تیر بودن اون هست چه بسا در شکار ( نه در تیراندازی) خیلی وقتها پیش آمده که نیاز به پس تیر بسیار مهم و حتی حیاتی بوده است.

2. درک این مسئله که تک تیر بودن جزء آپشنهای یک سلاح باشد کمی برام سخت هست ، زمانی که میشه اون رو خشاب خور کرد. البته می دونم گذاشتن عنوان آپشن بر روی یک محصول در جذب مشتری کارامد هست

3. زدن هدف توی صد متری به تنهایی امتیازی برای یک سلاح نیست این کار برای PCP ی که سرعت شلیکی حدود 280 متر هم داشته باشد چندان بعید به نظر نمیرسد همه PCP های مورد بحث پست بالا با دقتی که دارند می تونند این کار رو انجام بدهند بنده با سوماترا و باراکودا بارها همین کار رو انجام دادم با احتمال موفقیت بالای 80 درصد و حتی در 139 متری - باراکودا با سوماترا با سرعت 340 متر بر ثانیه شلیک میشود

4. همونطور که تو پست قبلیم گفتم اونها همه نظر شخصی و تجربه شخصی هست و می دونم افرادی هستند که تک تیر بودن رو به عنوان آپشن قبول دارند

RE: مفایسه چندpcp - ho77ein - 09-15-2012 11:44 PM

دوستان بین بنجامین دیسکاوری و هاتسان ( با اینکه قدرت هاتسان بالاتره ) یه راهنمایی از لحاظ کیفیت میکنید ؟

ممنون

RE: مفایسه چندpcp - hamid - 09-18-2012 11:24 AM

دوست عزیز با اینکه من زیاد تو کار pcp نیستم ولی از اسم و رسم بنجامین مشخصه که خیلی برتره.بنجامین یکی از بهترین برندهای تولید کننده تفنگ بادی بخصوص pcp هست و از نظر کیفیت قابل قیاس با هاتسان نیست.اگه از لحاظ بودجه مشکلی ندارید پیشنهاد میکنم انتخابتون حتما یکی از محصولات بنجامین باشه.

RE: مفایسه چندpcp - KING PACO - 09-18-2012 06:15 PM

مقایسه هاتسان با بنجامین Wowاونم از لحاظ کیفیت ساختWow

دوست من شما بنجامین رو میتونی با برندهایی مثل وایرخ یا ایر ارمز و دایستات مقایسه کنی

البته خدایی ناکرده قصد ندارم بگم هاتسان ارزش خرید نداره اتفاقا در رنج قیمت خودش بسیار ایده آل هست ولی از لحاظ کیفیت ساخت قابل مقایسه با بنجامین نیست

RE: مفایسه چندpcp - مرتضی - 09-19-2012 11:21 AM

دوست عزیز طراحی هاتسان طوری هست که برای ساخت راحت است و برادران ترک هم با زرنگی و بینش خوب امتیاز ساخت این اسلحه را گرفتند Crazyو در کلاس خودش جزو مطرح هاست ولی اگر این دو اسلحه (دیسکاوری و هاتسان)با اینکه یکی خشاب خور ودیگری تک تیر هست را در کنار هم باشند و با هاشون قراول بری (نشانه گیری ) کنی اون وقت میفهمی کدامشون روی بدنت سوار میشه و دلت نمی خواد ولش کنی . همنطور که دوستان دیگه هم قیلا گفتند نیمی از خوبی اسلحه با صاحبش هست که بتونه با هاش ارتباط بر قرار کنه , یعنی از اول مهرش به دلش بشینه که از قبلش حتما باید خواسته شما از اسلحه معلوم باشه .
چند وقت پیش از این دوستان ناباب تعریف دیسکاوری را کردند و من دیدم این مزایا خیلی به خواسته های من نزدیک هست و وقتی این اسلحه را در دست گرفتم خوش دستی و سبکی آن متقاعدم کرد که بادا بادا مبارک باداHbبا اینکه من هم 52و 80 و AR6 دارم این سوگلی فعلا بیشتر از بقیه نشون داده که همه جور توانایی داره یعنی بنظر من اسلحه ای هستش که بتنهایی میتونه تقریا تمام خواسته های شما را برآورده کنه بطوری که حتی بفکر فروش فنری ها هم افتادم Nunu.تا چی پیش بیاد